İhracatta yeni müşteri bulmak

İhracatta yeni müşteri bulmak ve büyümek için atılması gereken öncelikli adım, etkin bir ihracat stratejisi geliştirmektir. İhracat stratejisi; hedef pazarın belirlenmesi, ürünün hedef pazarda konumlandırılması, potansiyel müşteri tespiti süreçlerinin planlanması gibi süreçleri kapsamaktadır. Kullanılacak doğru ve güncel kaynaklarla etkin bir ihracat stratejisi oluşturmak, ihracat hedeflerine ulaşmayı hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

Firmanıza Özel İhracat Planı

Firmalar stratejilerini belirlerken, ilk olarak ihracat fırsatlarının yüksek olduğu pazarları tespit etmelidir. Bu noktada; dış ticaret açığı, ithalat ve ihracat rakamları, birim fiyat bilgisi gibi konular detaylı olarak araştırılmalı ve pazar tespiti doğru yapılmalıdır. Pazar tespitinin doğru yapılması, ihracatçının rekabet gücünün yüksek olmadığı pazarlarda zaman kaybetmesinin önüne geçecektir.

İhracatta Yeni Müşteri Bulmak için Ücretsiz Bilgi Kaynaklarından Faydalanın

TradeMap, ihracatçılara hedef ülkelerini belirlemelerini sağlayan, Dünya Ticaret Örgütü ve Birleşmiş Millletler’in ortak projesi olan bir web sitesidir. Ücretsiz üyelik ile 220 ülkenin ticaret rakamlarına erişim sağlanan sitede; ülkeler arası ithalat ve ihracat verilerine, pazardaki rakip ülkelere ve ithal edilen ürünlerin ortalama birim fiyatlarına uygun filtreler seçilerek hızlıca ulaşılabilir. Gümrük Tarife İstatistik Pozisyon numarası (GTIP Kod numarası) girilerek ülke bazında ve dünya genelinde ithalat ve ihracat rakamlarına ulaşılabilmektedir. Trademap, ülkeler ve ürünler özelinde yer alan ithalat ve ihracat rakamları ile rekabet gücünüzün yüksek olduğu pazarların hızlıca belirlenmesine yardımcı olan kaynakların başında gelmektedir

ihracatta yeni müşteri bulmak
Trade Map – Hedef Pazar

Hedef Pazarı Ülke Notunu Alacak Sigortası ile Sorgulayın

Hedef pazar analizi esnasında belirlenen ülkelerin kredi notlarını ,ilgili ülkelerin ekonomik gelişmelerini,sektörel analizleri Euler Hermes’in hazırlamış olduğu ülke risk raporları ile sorgulayabilir.Ülke risk raporları doğrultusunda bir pazarlama stratejisi kurabilirsiniz.

image 1
Ülke Riski Haritasıhttps://www.eulerhermes.com/tr_TR/ekonomik-arastirmalar/ulke-risk-raporlari.html

Potansiyel Müşterileri Alacak Sigortası ile Sorgulayın

Çeşitli kaynaklar ve pazarlama yöntemleri ile ulaşmış olduğunuz potansiyel müşterilerin güvenilirliğini alacak sigortası ile sorgulayın.Müşterinizin kredibilitesi ve finansal istikrarı 40 milyondan fazla şirketin finansal takibinin yapıldığı veritabanımız üzerinden kontrol edilir.Sunmuş olduğumuz online platform ile yeni müşiterileri hızlıca sorgulayabilir ve güvenilirlikleri ile ilgili çok hızlı bilgi edinebilirsiniz.

İhracatta başarılı olmak için yalnız yeni pazarlar bulmak değil, aynı zamanda bu pazarlarda sürdürülebilir iş ortalıkları kurmak için doğru firmalarla iletişime geçmek de son derece önem taşımaktadır.

30 yılı aşkın tecrübemiz ve sahip olduğumuz dünyanın en büyük ticari veri tabanı ile sizleri, hedeflediğiniz pazarlardaki doğru firmalarla buluşturuyor,  başarılı satış tecrübesi yaşamanıza katkı sağlıyoruz.

https://lidyalilarsigorta.com/ticari-alacak-sigortasi-nedir/

tr_TRTurkish
Yazışma Başlat
Bize Whatsapp'tan yazabilirsiniz !
Merhaba,
Size Nasıl yardımcı olabilirim?